Łódź z dala od biurka i po godzinach

7 maj 2018

Centralna lokalizacja, dynamicznie rozwijająca się gospodarka, zaplecze akademickie, liczne i ciekawe atrakcje turystyczne i kulturalne – to wszystko przemawia za rozwojem inwestycji z sektora MICE W Łodzi.

Życie biznesowe toczy się nie tylko w biurowcach. Miasta mają o wiele więcej do zaproponowania. Oferta Łodzi pod tym względem jest wyjątkowo bogata – czy to pod względem miejsc spotkań biznesowych czy na wyjścia po godzinach. – Coraz częściej na miejsca spotkań wybierane są przestrzenie towarzyszące biurom. Oferta towarzysząca biurowcom powinna być więc szeroko rozbudowana – powiedział Michał Styś, dyrektor zarządzający, OPG Property Professionals podczas 9. Konferencji Inwestycji Hotelowych i Biurowych w poświęconej miastu sesji Łódź Rediscover zorganizowanej przez Eurobuild Conferences oraz władze miasta Łodzi.

– Każda nowa inwestycja powoduje, że rynek turystyki biznesowej w Łodzi rośnie. Miasto ma też znakomitą ofertę uzupełniającą i stara się ją rozbudowywać – przekonywał Tomasz Koralewski, prezes Łódzkiej Organizacji Turystycznej.

– Bardzo ważne jest też kryterium ceny. Oczywiście infrastruktura, atrakcyjność miasta są istotne, ale położenie Łodzi – blisko Warszawy – wykorzystywane jest przez organizatorów wydarzeń w stolicy do lokowania gości w Łodzi – przekonywał Sławomir Nowak, general manager w DoubleTree by Hilton w Łodzi i prezes spółki Film Hotel. – Miasto to jest daleko w tyle, jeśli chodzi o organizacje imprez typu intensive (wyjazdy motywacyjne). Zaledwie 1 proc. wydarzeń w Łodzi to takie imprezy, w Katowicach to 2 proc., a w innych miastach jak Wrocław, Kraków, Gdańsk czy Warszawa – od kilkunastu do ponad 30 proc. – to pokazuje na jakim miejscu w szeregu jesteśmy – dodał Sławomir Nowak.

– Wyjazdy motywacyjne to jednak nie wszystko. Na konferencje i kongresy coraz częściej wybierane są miejsca, które mają do zaproponowania szerszą ofertę, np. EC 1. Ponadto Łódź pracuje nad uatrakcyjnieniem oferty wyjazdów weekendowych – podkreśliła Magdalena Kosiada-Sylburska, kierownik Wydziału Rozwoju, EC1 Łódź – Miasto Kultury.

Panel „Z dala od biurka i po godzinach” moderował Wojciech Liszka, założyciel i CEO, Z-Factor.

Więcej informacji: EurobuildCEE

Eurobuild Awards 2022

Eurobuild Awards 2022

27 Wrzesień 2022,DoubleTree by Hilton hotel Warszawa,Warszawa
Konkurs Rowerowy Pracodawca

Konkurs Rowerowy Pracodawca

13 października 2022,śniadanie biznesowe z rozdaniem statuetek,
Łódź REdiscover

Łódź REdiscover

19 października 2022,Orientarium ZOO,Konstantynowska 8/10, Łódź
28. Doroczna Konferencja Rynku Nieruchomości Komercyjnych

28. Doroczna Konferencja Rynku Nieruchomości Komercyjnych

09 grudnia 2022,Hotel Bellotto, Senatorska 13/15,Warszawa
10. Konferencja Inwestycji Hotelowych
Warszawa, ul. Ząbkowska 29
Moxy Warsaw Praga