Miasto tkane od nowa

23 kwiecień 2018

Łódź przeżywała bardzo dynamiczny rozwój w drugiej połowie XIX. Podobnie dzieje się obecnie – miasto definiuje na nowo swoją tożsamość.

Z poprzemysłowego ośrodka Łódź wyrasta na pierwszoligowego gracza w sektorze usługowym. Odbywa się to dzięki miliardom inwestowanym zarówno przez miejscowy samorząd, jak i prywatnym inwestorom, którzy uwierzyli w potencjał tego miejsca.

– Spotykamy się w niezwykłym budynku. EC1 jest niezwykłe, bo pokazuje w pigułce, czym Łódź była w przeszłości i czym zamierza być w przyszłości. Miasto przeżywało niezwykły okres w swojej historii – w latach 60 XIX wieku. To wtedy w okolicach obecnego EC1 powstawała nowa część Łodzi, nowa przyszłość naszego miasta. Wtedy rozpoczął się najdynamiczniejszy okres rozwoju w XIX wieku – w około pół wieku z 5-tysięcznego miasteczka Łódź stała się prawie półmilionową metropolią – powiedział Krzysztof Piątkowski, wiceprezydent Łodzi podczas 9. Konferencji Inwestycji Hotelowych i Biurowych w poświęconej miastu sesji Łódź Rediscover zorganizowanej przez Eurobuild Conferences oraz władze miasta Łodzi.

– Łódź rozwija się dynamicznie również obecnie. Zaczęło się od kilku ważnych inwestycji, w tym budowy nowego dworca. W centrum miasta dzieje się dziś bardzo dużo, w najbliższym sąsiedztwie mamy wiele budów. Wokół tego miejsca rozwijać się będzie nowa Łódź – miasto przemyślane, „tkane” od nowa. Chcemy budować miasto, które jest dobrym miejscem do życia zarówno dla tych, którzy już są jego mieszkańcami, jak i tych, którzy chcieliby nimi być w przyszłości. Chcemy żeby łodzianie planowali w nim swoją przyszłość i rozwój, żeby tutaj zdobywali wysokie kwalifikacje. Wszystkie wskaźniki gospodarcze świadczą o tym, że Łódź rozwija się bardzo dynamicznie co w dużym stopniu odbywa się przy udziale inwestorów, którzy zdecydowali się na zaangażowanie tutaj. Bez ich udziału, pomysłów i inwestycji nie byłoby to możliwe – dodał Krzysztof Piątkowski.

Spotkanie ekspertów rynku nieruchomości odbyło się 18 kwietnia w Łodzi.

Więcej informacji: EurobuildCEE

24. Doroczna Konferencja Rynku Nieruchomości Komercyjnych w Polsce

24. Doroczna Konferencja Rynku Nieruchomości Komercyjnych w Polsce

22 listopada 2018,Hotel Intercontinental,Emilii Plater 49, Warszawa
9. Konferencja Inwestycji Hotelowych i Biurowych
ul. Targowa 1/3, Łódź
Centrum Nauki i Techniki EC1