7. Konferencja Inwestycji Hotelowych


12 maja 2016, Warszawa, PGE Narodowy

Agenda

Konferencja

Wystawcy

Dzień 1
12.05.2016

Logo Astralpool BIG

Zajmujemy się produkcją i sprzedażą wszelkiego typu wyposażenia basenowego dla obiektów publicznych i prywatnych. Jesteśmy częścią holdingu Fluidra S.A. notowanego na giełdzie w Madrycie, który oferuje asortyment ponad 20.000 produktów, szybkie terminy realizacji zamówień, bardzo dobrze wyposażony magazyn we Wrocławiu, obsługę techniczną na najwyższym poziomie, szkolenia oraz doradztwo techniczne i projektowe.

Dzięki wiedzy i doświadczeniu jesteśmy w stanie pomóc Państwu od momentu projektu basenu, poprzez wszystkie etapy jego montażu i instalacji, aż po serwis i konserwację. Oferujemy kompleksowe rozwiązania dla każdego typu basenu. Gwarantujemy bezpieczeństwo i komfort użytkowania przy minimalizacji kosztów i czasu serwisu.

Baseny domowe, hotelowe, aquaparki czy baseny rehabilitacyjne – każdy projekt jest dla nas wyjątkowy i do każdego podchodzimy indywidualnie, wspierając Klientów w doborze rozwiązań i technologii urządzeń. Oferujemy także nasze wsparcie i nadzór jakościowy w trakcie budowy inwestycji.

Fluidra Polska Sp. z o.o. Al. Armii Krajowej 61, 50-541 Wrocław www.astralpool.pl / 71 360 49 30

 

Logo-BrillAVMedia

Brill AV Media Sp. z o.o. jest międzynarodową firmą działającą od wielu lat na rynku usług audiowizualnych w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Działamy w ramach Brill AV Media European Group, ściśle współpracując z partnerami z Węgier, Czech, Słowacji i Austrii. Brill AV Media współpracuje ze swoimi partnerami biznesowymi tak, by sprostać ich indywidualnym potrzebom oraz zagwarantować najwyższą jakość realizacji projektów. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w zakresie usług typowo konferencyjnych takich jak: tłumaczenia, głosowania, wideokonferencje, jak również specjalistycznych technologii wideo, a także realizacji i odpowiedniego doboru nagłośnienia oraz oświetlenia.

Bazując na doświadczeniu naszym i naszych zagranicznych partnerów, poszerzyliśmy ofertę o projektowanie, wykonawstwo oraz serwisowanie stałych instalacji audiowizualnych w różnego rodzaju obiektach.

Naszym atutem jest doświadczona, wyedukowana, stale podnosząca swoje kwalifikacje, a przede wszystkim zgrana kadra pracowników. Systematyczne inwestycje oraz dostęp do baz sprzętowych całej Grupy Brill AV Media pozwala nam być liderem pod względem technologicznym, jak i pod względem ilości własnego sprzętu technicznego.

logo_Everest

EVEREST CLIMBING Sp. z o.o. jest producentem specjalistycznego sprzętu sportowego.

Jesteśmy młodym i otwartym na świat zespołem działającym od 2001 roku. Tworzymy i produkujemy innowacyjne urządzenia, wyznaczające nowe trendy w dziedzinie sportu, rekreacji i rehabilitacji. Naszym sztandarowym produktem jest aktualnie ruchoma ścianka wspinaczkowa „Everest”, której druga generacja została zaprezentowana w kwietniu 2016 roku na międzynarodowych targach sportowych FIBO.

Rewolucyjność ruchomej ścianki wspinaczkowej „EVEREST” polega na tym, że pozwala ona przenieść wspinaczkę z wysokich hal sportowych do zwykłych pomieszczeń. Urządzenie pracuje bowiem zgodnie z zasadą pionowej bieżni, która umożliwia powstanie nie kończącej się trasy wspinaczkowej.

Jako pierwsi na świecie zastosowaliśmy inteligentny system uchwytów wspinaczkowych, które stale zmieniają położenie względem siebie. W konsekwencji nieustannie powstaje nowa trasa wspinaczkowa i przed ćwiczącym cały czas pojawiają się nowe wyzwania. Ten opatentowany system stosowany jest wyłącznie przez nas i wyróżnia nasz produkt spośród wszystkich innych urządzeń tego typu.

Prędkość trasy wspinaczkowej dopasowuje się automatycznie do tempa wspinającego. Cała wspinaczka odbywa się tuż powyżej miękkiego materaca będącego elementem wyposażenia urządzenia. Korzystając z urządzenia nie potrzebujemy zatem żadnych dodatkowych zabezpieczeń.

Poziom trudności wspinaczki może być regulowany poprzez zmianę kąta nachylenia ścianki. Urządzenie jest zatem atrakcyjne dla dzieci i dorosłych, amatorów i profesjonalistów, znajduje również zastosowanie w dziedzinie rehabilitacji.

logo_iLUMIO

Ailleron SA jest ekspertem w budowaniu wydajnych rozwiązań technologicznych oraz innowacyjnych produktów, umożliwiających klientom firmy uzyskanie przewagi rynkowej poprzez zwiększenie potencjału sprzedaży. Produkty skierowane są zarówno do szeroko pojętego sektora finansowego, telekomunikacyjnego oraz hotelarskiego.

Jednym z flagowych produktów firmy jest iLumio – zintegrowany system interaktywnej obsługi gości hotelowych, będący równocześnie centrum rozrywki, oferuje gościom atrakcyjne rozwiązania multimedialne i usługi cyfrowe, a hotelarzom efektywne zarządzanie sprzedażą oraz organizacją hotelu. iLumio pozwala m.in. na zamawianie usług hotelowych, posiłków i serwisu do pokoju, sterowanie automatyką pokoju czy rezerwowanie stolika w restauracji hotelowej.

Nowoczesność technologiczna systemu stawia go w czołówce światowych rozwiązań. Produkt zdobywa 80% nowo budowanych hoteli 4* i 5* w Polsce. System wdrażany jest również w szpitalach, na stadionach, czy w centrach konferencyjnych – wszędzie tam, gdzie istotny jest dostęp do bieżących informacji oraz rozrywki.

 

Na wprowadzenie nowoczesnej obsługi gości zdecydowały się już zarówno hotele sieciowe, takie jak: Hilton, Best Western (Hotele Q) czy Puro, a także resortowe: Hotel Lubicz, Hotel Arłamów czy Hotel Mikołajki. iLumio wspiera też obsługę i komunikację w takich obiektach jak: Teatr Wielki w Warszawie, Uniwersytet J. Kochanowskiego w Kielcach, Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie oraz w obiektach sportowych: Stadion Śląski we Wrocławiu, Stadion Wisły Kraków, Kraków Arena.

Rozwiązania Ailleron  zostały wielokrotnie docenione m.in. na FinovateFall w Nowym Jorku, EFMA Digital and Mobile Excellence czy European Business Awards. Spółka zatrudnia ponad 400 najwyższej klasy ekspertów i prowadzi wdrożenia na terenie Unii Europejskiej, Bliskiego Wschodu, Północnej Afryki, Ameryki Północnej oraz Australii.

8:30
8:30
Rejestracja
9:00
9:00
Stan sektora hotelarskiego i turystycznego w Polsce

Przedstawienie stanu polskiej gospodarki oraz strategii i planowanych kierunków rozwoju turystyki w Polsce na najbliższe lata.

Zobacz prelegentów
10:00
Dyskusja
10:00
Banki i podatki w kontekście zmian politycznych (Dyskusja)

Podatek bankowy obowiązuje od 1 lutego. Na jego mocy instytucje finansowe będą płaciły rocznie 0,44 procent podatku bankowego od wartości aktywów powyżej 4 mld zł. Wielką niewiadomą pozostaje ustawa o pomocy osobom spłacającym kredyty w walutach obcych. Ona także będzie się wiązała z większymi kosztami dla instytucji finansowych. Jak te obciążenia wpłyną na sektor hotelowy?

Zobacz prelegentów
10:40
Prezentacja
10:40
Efektywność podatkowa w branży hotelowej (Prezentacja)

Jak prawidłowo i korzystnie rozliczyć inwestycje hotelowe? Jakie wydatki można zaliczyć do kosztów podatkowych? Co ważnego dla branży hotelarskiej wynika z najnowszego orzecznictwa?

Zobacz prelegentów
11:00
11:00
Przerwa kawowa
11:20
Dyskusja
11:20
Rozwój regionalny (Dyskusja)

Współpraca pomiędzy sektorem hotelarskim a przedstawicielami władz lokalnych

Mówisz: Trójmiasto, myślisz: Neptun, starówka i sopockie molo; Kraków – Wawel, Sukiennice, Kazimierz, może zagłębie IT; Warszawa – Zamek Królewski, Łazienki, ale także najważniejszy ośrodek biznesowy. O tym, jak i gdzie promować polskie miasta, by przyciągały jak najwięcej zarówno turystów, jak i biznesmenów będą dyskutować prezydenci, przedstawiciele biur promocji oraz właściciele hoteli z wybranych miast.

Zobacz prelegentów
12:00
Dyskusja
12:00
Segment MICE (Dyskusja)

Konferencyjny zawrót głowy

W maju zostanie otwarta część konferencyjno-bankietowa hotelu Best Western Premier Hotel Forum Katowice. Na czterech kondygnacjach, na powierzchni 3 tys. mkw., znajdzie się dziewięć sal wielofunkcyjnych, foyer, lobby bar, część biurowa, letnia kawiarnia na dachu, a w garażu podziemnym – parking. To zaledwie jeden z przykładów rozbudowy o powierzchnie konferencyjne ogłoszony na początku roku. Potrzeby korporacji organizujących różnego typu wydarzenia rosną, a czy w ślad za nimi rośnie podaż?

Zobacz prelegentów
12:40
12:40
Przerwa lunchowa
13:40
Prezentacja
13:40
Automatyzacja obsługi hotelowej (Prezentacja)

Powiedz mi, kim jesteś, a powiem Ci, czego potrzebujesz

Czy zwrot ku automatyzacji obsługi hotelowej podniesie czy obniży jej poziom? Czy rezygnując np. z recepcji (i ludzkiej obsługi w ogóle dzięki samodzielnemu zameldowaniu i wymeldowaniu przez gościa), wykorzystując szereg aplikacji i bikonów do oferowania zniżek, zapisów do SPA, restauracji etc., sprawisz, że prowadzenie hotelu będzie tańsze, ale także lepsze w długiej perspektywie czasowej? Czy „ludzka” obsługa będzie przywilejem oferowanym w hotelach pięciogwiazdkowych, a ekonomiczne postawią na samoobsługę?

Zobacz prelegentów
14:10
Dyskusja
14:10
Domy seniora i domy studenckie. Czy Polska jest gotowa na nowe kierunki inwestycyjne? (Dyskusja)

Zarobić na jesieni i wiośnie życia

W 2050 roku w Polsce będzie niemal 10 mln emerytów. Dziś jest ich 7 mln – alarmuje Główny Urząd Statystyczny. Liczba osób w wieku poprodukcyjnym rośnie w zastraszającym tempie. Dla wielu to złe wieści, ale warto spojrzeć na te statystyki z punktu widzenia firm realizujących tzw. domy seniora. O ile wspomniane dane pchają do inwestycji, to dość skutecznym hamulcem jest polskie prawo. Pierwsze inwestycje już działają, pytanie, ile powstanie kolejnych? Na drugim biegunie znajduje się coraz bardziej roszczeniowa grupa studentów, dla których mieszkanie na tzw. stancji to przeżytek poprzedniej epoki. Oczekują oni akademików o wysokim standardzie. Ilu znajdzie się chętnych do zaspokojenia ich potrzeb?

Zobacz prelegentów
14:50
Dyskusja
14:50
Piękny i użyteczny (Dyskusja)

Podejście design and build w planowaniu i projektowaniu inwestycji hotelowych

Wnętrza muszą być funkcjonalne i przemyślane, ale też zgodne z trendami, designerskie. Praktyka pokazuje jednak, że dobry pomysł to nie wszystko. Wiele wspaniałych wizji nie ujrzało światła dziennego, bo na przeszkodzie stanęła trudność w sprzężeniu oryginalnego designu, możliwości wykonawcy, czasu i kosztów. Jaką strategię wybrać, żeby zapewnić jakość i terminowość realizacji. Czym jest podejście design and build i co daje poszczególnym partnerom? Jak zapewnić sobie kontrolę nad całością nowego projektu i odnieść sukces? Opowiedzą o tym światowi praktycy i eksperci w zakresie zarządzania inwestycjami hotelowymi.

Zobacz prelegentów
15:30
15:30
Koktajl/networking

Prelegenci

 Alex Kloszewski MRICS
Alex Kloszewski MRICS
Partner Zarządzający, Hotel Professionals Management Group
 Franz Jurkowitsch
Franz Jurkowitsch
CEO, Warimpex
 Bartłomiej Walas
Bartłomiej Walas
Vice President, Polish Tourist Organisation
 Izabela Kuszner
Izabela Kuszner
ACCA Dyrektor Biuro Finansowania Strukturalnego Średnich Firm, Bank Pekao
 Krzysztof Legutko
Krzysztof Legutko
Dyrektor ds. Centrum Dużych Firm, Alior Bank
 Michał Popiołek
Michał Popiołek
Dyrektor Departamentu Finansowania Strukturalnego i Mezzanine w mBanku (dawniej BRE Bank), Commerzbank Group.
 Wojciech Żuk
Wojciech Żuk
Dyrektor Kredytowy ds. Sektorów, Bank Zachodni WBK S.A.
 Justyna Bauta-Szostak
Justyna Bauta-Szostak
Radca Prawny, Doradca Podatkowy i Partner, MDDP
 Rafał Ostrowski
Rafał Ostrowski
Dziennikarz Eurobuild CEE
 Krystyna Hartenberger – Pater
Krystyna Hartenberger – Pater
Dyrektor, Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna
 Jarosław Tomasz  Jóźwiak
Jarosław Tomasz Jóźwiak
Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy, Urząd m.st. Warszawy
 Miguel Martins
Miguel Martins
Development Director Poland, Intercontinental Hotels Group
 Rafał Gierczak
Rafał Gierczak
Dyrektor Generalny, Centrum LIM
 Michał Kalarus
Michał Kalarus
Dziennikarz, MICE Poland
 Dr Krzysztof  Celuch
Dr Krzysztof Celuch
Kierownik Poland Convention Bureau POT/ Prorektor SGTiR
 Mateusz Czerwiński
Mateusz Czerwiński
Dyrektor, Warsaw Convention Bureau
 Sławomir J. Wróblewski
Sławomir J. Wróblewski
Sekretarz Generalny Stowarzyszenia „Konferencje i Kongresy w Polsce”
 Michał Zalewski
Michał Zalewski
Rzecznik Krakowskiego Biura Festiwalowego i Centrum Kongresowego ICE Kraków
 Piotr Glinkowski
Piotr Glinkowski
Menedżer Ds. Relacji Publicznych, PGE Narodowy
 Daniel Walczyk
Daniel Walczyk
Sales Director w Ailleron SA
 Anna Pakulniewicz
Anna Pakulniewicz
Dziennikarz Eurobuild CEE
 Prof. Dr. Eng.  Hubert  Böckmann
Prof. Dr. Eng.  Hubert Böckmann
 Anna Kaczmarek
Anna Kaczmarek
Wiceprezes Polskiego Innowacyjnego Klastra Medycznego PIKMED
 Leszek Maciusowicz
Leszek Maciusowicz
Venture Partner at Griffin Real Estate i Szef sieci akademików Student Depot
 Tomasz M.  Szostek
Tomasz M. Szostek
Dyrektor Działu Inwestycji i Mieszkalnictwa Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej
 Katarzyna Vannucci
Katarzyna Vannucci
Właściciel Cashoo4Consulting, Współzałożyciel iPartner GROUP-ARCH
 Bartosz Trzop
Bartosz Trzop
Architekt, właściciel pracowni Trzop Architekci, partner w pracowni GT3 Architekci
 Richard Harris
Richard Harris
Head of Capital Work Services, EMEA, JLL Hotels & Hospitality Group, former Managing Director Tetris UK
 Michał Kuś
Michał Kuś
Dyrektor / Prowadzący Działu Hotelowego
 Anna Lewit
Anna Lewit
Dyrektor Generalny, Quadrille Conference & Spa / Restauracja Biały Królik
 Krzysztof Tyszkiewicz
Krzysztof Tyszkiewicz
Członek Zarządu, BBI Development SA
 Dariusz Futoma
Dariusz Futoma
Partner Horwath HTL

Partner

Partner Merytoryczny

Partner Technologiczny

Brązowy Sponsor

Brązowy Sponsor

Brązowy Sponsor

Brązowy Sponsor

Honorowy Patronat

Patron

Patron Medialny

Patron Medialny

Patron Medialny

Patron Medialny

Patron Medialny

Aktualne wydarzenia Eurobuild Conferences

Eurobuild Awards 2022

Eurobuild Awards 2022

27 Wrzesień 2022, DoubleTree by Hilton hotel Warszawa, Warszawa
On September 27th, in the banqueting hall of the Double Tree by Hilton hotel in Warsaw, we will all be able to meet up again at our Annual Gala to celebrate another successful year for the real estate sector, as well as to honour the best projects and the most outstanding people and teams who have left their mark on the industry in our part of Europe over the last 20 ...
Konkurs Rowerowy Pracodawca

Konkurs Rowerowy Pracodawca

13 października 2022, śniadanie biznesowe z rozdaniem statuetek,
Zapraszamy działy: MARKETINGU, PUBLIC RELATIONS i HR do udziału w ankiecie promującej transport rowerowy podczas dojazdów do pracy. Zapraszamy firmy z branży nieruchomości do udziału w kolejnej przyjaznej rywalizacji – o tytuł Rowerowego Pracodawcy Roku! Celem akcji jest wyróżnienie firm wspierających aktywność rowerową ...
Łódź REdiscover

Łódź REdiscover

19 października 2022, Orientarium ZOO, Konstantynowska 8/10, Łódź
"Łódź Bagdadem jest bajecznym albo La Manchą manczesterską" - pisał w "Kwiatach polskich" Julian Tuwin, ale taki sam zachwyt, z identyczną emfazą mógłby zostać wyrażony także ponad 70 lat później. O niepowtarzalnym pod względem dynamiki i wszechstronności rozwoju miasta w sferze nieruchomości będą mogli przekonać się ...
18. Konferencja Magazynów i Logistyki w Europie Środkowo-Wschodniej

18. Konferencja Magazynów i Logistyki w Europie Środkowo-Wschodniej

24 listopada 2022, Hotel Marriott, Warszawa
18. Konferencja Magazynów i Logistyki w Europie Środkowo-Wschodniej 24 listopada 2022 r., hotel Marriott, Warszawa   Kolejna edycja najważniejszej imprezy branży magazynowej w regionie odbywa się w niezwykle ciekawych czasach. Z jednej strony mamy w sektorze totalny boom budowlany, technologiczny i inwestycyjny - powstają ...
28. Doroczna Konferencja Rynku Nieruchomości Komercyjnych

28. Doroczna Konferencja Rynku Nieruchomości Komercyjnych

09 grudnia 2022, Hotel Bellotto, Senatorska 13/15, Warszawa
Przed nami już 28. Doroczna Konferencja Eurobuildu, tradycyjnie podsumowująca miniony rok w branży nieruchomości komercyjnych. Jak zwykle najlepsi eksperci-praktycy omówią sytuację w kluczowych sektorach rynku, które przeżywają boom, ale także w tych, które nadal czekają na powrót prosperity. Nie unikniemy także ...