Łódź z dala od biurka i po godzinach

7 May 2018

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Centralna lokalizacja, dynamicznie rozwijająca się gospodarka, zaplecze akademickie, liczne i ciekawe atrakcje turystyczne i kulturalne – to wszystko przemawia za rozwojem inwestycji z sektora MICE W Łodzi.

Życie biznesowe toczy się nie tylko w biurowcach. Miasta mają o wiele więcej do zaproponowania. Oferta Łodzi pod tym względem jest wyjątkowo bogata – czy to pod względem miejsc spotkań biznesowych czy na wyjścia po godzinach. – Coraz częściej na miejsca spotkań wybierane są przestrzenie towarzyszące biurom. Oferta towarzysząca biurowcom powinna być więc szeroko rozbudowana – powiedział Michał Styś, dyrektor zarządzający, OPG Property Professionals podczas 9. Konferencji Inwestycji Hotelowych i Biurowych w poświęconej miastu sesji Łódź Rediscover zorganizowanej przez Eurobuild Conferences oraz władze miasta Łodzi.

– Każda nowa inwestycja powoduje, że rynek turystyki biznesowej w Łodzi rośnie. Miasto ma też znakomitą ofertę uzupełniającą i stara się ją rozbudowywać – przekonywał Tomasz Koralewski, prezes Łódzkiej Organizacji Turystycznej.

– Bardzo ważne jest też kryterium ceny. Oczywiście infrastruktura, atrakcyjność miasta są istotne, ale położenie Łodzi – blisko Warszawy – wykorzystywane jest przez organizatorów wydarzeń w stolicy do lokowania gości w Łodzi – przekonywał Sławomir Nowak, general manager w DoubleTree by Hilton w Łodzi i prezes spółki Film Hotel. – Miasto to jest daleko w tyle, jeśli chodzi o organizacje imprez typu intensive (wyjazdy motywacyjne). Zaledwie 1 proc. wydarzeń w Łodzi to takie imprezy, w Katowicach to 2 proc., a w innych miastach jak Wrocław, Kraków, Gdańsk czy Warszawa – od kilkunastu do ponad 30 proc. – to pokazuje na jakim miejscu w szeregu jesteśmy – dodał Sławomir Nowak.

– Wyjazdy motywacyjne to jednak nie wszystko. Na konferencje i kongresy coraz częściej wybierane są miejsca, które mają do zaproponowania szerszą ofertę, np. EC 1. Ponadto Łódź pracuje nad uatrakcyjnieniem oferty wyjazdów weekendowych – podkreśliła Magdalena Kosiada-Sylburska, kierownik Wydziału Rozwoju, EC1 Łódź – Miasto Kultury.

Panel „Z dala od biurka i po godzinach” moderował Wojciech Liszka, założyciel i CEO, Z-Factor.

Więcej informacji: EurobuildCEE

The 9th Invested Interest - Investment Market Conference

The 9th Invested Interest - Investment Market Conference

April 20th, 2023,Warsaw,Radisson Collection Hotel
The 18th Annual Eurobuild CEE Tennis Tournament

The 18th Annual Eurobuild CEE Tennis Tournament

June 2nd, 2023,Warsaw,Klub Tenisowy Warszawianka
The 22st Eurobuild CEE Annual Golf Tournament

The 22st Eurobuild CEE Annual Golf Tournament

June 2nd, 2023,First Warsaw Gold & Country Club,Rajszew
The 14th Office Market Conference for Poland

The 14th Office Market Conference for Poland

15 czerwca 2023,Grzybowska 63, Warsaw,Hilton Hotel
Konkurs Rowerowy Pracodawca

Konkurs Rowerowy Pracodawca

July 1st 2022,wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas finału 7. Przejazdu Garnitury na Rowery,
The 10th Hotel Investment Conference
Warsaw, Ząbkowska 29
Moxy Warsaw Praga